Takaisin tuotekatalogiin

Sileä ja hengittävä merinovillasukka (koot 31-50)

Sukkamestarit
Tiimille 3,00 €

12,90

Viim. 30pvä alin hinta: 12,90

Osta 3, saat lahjan
Voit yhdistellä eri Sukkamestarit -merinovillasukkia. Edun arvo 2,90 €.

Maailman ihanimmat, hengittävät, joustavat ja hyvin istuvat ohuet merinovillasukat päivittäiseen käyttöön! Valitse suosikkisi kuudesta upeasta väristä.

  • Paketissa 1 pari sukkia.
  • Valmistettu Suomessa, Ylöjärvellä. Kotimainen Avainlippu-tuote!
  • Jalkapohjan kestävä kaksikerrosrakenne tekee sukasta käytössä kestävän.
  • Kuten kaikki Sukkamestareiden villatuotteet, tämäkin sukka on valmistettu eettisestä ja kestävän kehityksen periaatteiden mukaan tuotetusta Nativa -sertifioidusta merinovillasta, joka on mulesing-vapaata.

Nämä sukat on niin ihanat jalassa, että kerralla kannattaa ostaa vaikka useammat!

Merinovillainen kestävä lämpösukka on pehmeä ja lämmin. Joustava sukka on erittäin hyvin hengittävä ja kosteutta haihduttava. Sileässä sukassa on saumaton kärki koosta 35-38 alkaen isompaan.  Jalkapöydän päälliosa sekä varsineulos sukassa on hieman ohuempaa neulosta. Varsiosa sileää joustoneulosta. Sukan jalkapohja on neulottu vahvemmalla 2-kerrosrakenteella. Sukka soveltuu jokapäiväiseen käyttöön työhön ja vapaa-aikaan.
  • Paketissa 1 pari sukkia.
  • Valmistettu Suomessa, Ylöjärvellä. Kotimainen avainlippu-tuote!
  • Valmistettu eettisestä ja kestävän kehityksen periaatteiden mukaan tuotetusta Nativa -sertifioidusta merinovillasta, joka on mulesing-vapaata.
  • Hengittää ja pitää jalan kuivana.
  • Jalkaan hyvin istuva ja joustava.
  • Lämmittävä materiaali.
  • Monikerrosrakenne on kestävä ja siirtää kosteutta.
  • Saumaton kärki estää hiertymien syntymistä.

Brändi: Sukkamestarit
Paino: 40 g
Materiaalit:
64% Merinovilla, NATIVA™
35% Polyamidi
1% Lycra

Aiheeseen liittyvät tuotteet